Arnošt Petráček je vítěz! Unavený, ale šťastný.

úterý, 12. srpna 2014

zlato

Vrchol letošní sezóny, kterým bylo mistrovství Evropy v plavání handicapovaných sportovců v holandském Eindhovenu, se plavci Arnoštu Petráčkovi kompletně vydařil. Ve své hlavní disciplíně, 50 m znak, získal zlatou medaili. V závodě na 50 m volným způsobem, který měl plavec ještě v loňském roce jako doplňkovou disciplínu, dosáhl na stříbro. 6. místo v osobním maximu na 100 m volný způsob pak jen uzavírá svědectví o výborné formě a přípravě mladého sportovce.

„Jsem sice naprosto vyčerpaný, ale radost z vítězství i dalších úspěchů mne drží na nohou,“ svěřil se bezprostředně po závodech Arnošt Petráček a doplňuje: „Musím říct, že jsem se na celých závodech cítil moc dobře. Přispěla k tomu nejen profesionální organizace na místě, ale samozřejmě i soustředění v Itálii, které jsem se svým trenérem Jiřím Filipem nedávno absolvoval.“
Petráček zahájil letošní mistrovství Evropy v pondělí svou doplňkovou disciplínou 100 m volným způsobem a dosáhl na ní slušného šestého místa, navíc si na této trati vylepšil osobní maximum. V úterních rozplavbách závodu na 50 m volným způsobem obsadil druhé místo v čase 0:41,25, a rázem se tak dostal mezi aspiranty na cenný kov. Český plavec předvedl parádní start a ještě dvacet metrů před cílem těsně vedl před Španělem Richardem Oribem, ten ale ve finiši zabral a měl rychlejší dohmat. I tak byl ale Arnošt Petráček po závodě velice spokojený. „Padesátku volným způsobem jsem měl ještě před rokem také jen jako doplňkovou disciplínu. Na letošním mistrovství Evropy už se z ní ale stala hlavní. Ráno jsem vybojoval druhé místo do odpoledního finále a měl jsem velkou radost, že se můžu o medaili poprat s největšími soupeři, jako jsou Francouz David Smetanine a Španěl Richard Oribe,“ popisuje český plavec.
Zlatou medaili získal Arnošt Petráček v nedělním závodě ve své oblíbené disciplíně na 50 m znak. Na stupně vítězů s ním vystoupili stříbrný Rus Aleksei Lyzhikhin a Portugalec Nelson Lopes.