1000x1000-1469089331-dsc-9254

Arny vybojoval na Mistrovství Evropy dvě zlaté medaile

Neděle 30.9.2018

Arnošt Petráček vybojoval na mistrovství Evropy v Dublinu dvě zlaté medaile na 50 metrů volný způsob a 50 metrů znak.

Český reprezentant Arnošt Petráček opět ukázal, že závod na 50 metrů znak je jeho hlavní disciplínou. Držitel světového a evropského rekordu na znakařské padesátce si také v Dublinu doplaval pro zlatou medaili a stal se dvojnásobným mistrem Evropy.
Arnošt byl perfektní nejen při samotném závodě, ale jasně dominoval už v rozplavbách, ve kterých měl nejrychlejší čas a postoupil z prvního místa. Do finále na 50 metrů znak tak nastoupil jako favorit na zlatou medaili. Hned od startu se držel na prvním místě a ukázal, že si síly ušetřil i do finiše, kam doplaval s čase 44.87. Andy na ME v Dublibnu vybojoval hned dvě medaile. Tu druhou si vyplaval na své doplňkové trati 50 metrů volný způsob.

Arnošt Petráček se narodil v Písku 25. 7.1991. Od narození má vrozenou vadu horních i dolních končetin. U dolních končetin se jedná o luxaci kolenních kloubů a horním končetinám chybí pažní kosti. Aktuálně studuje  VŠTE v Českých Budějovicích. Arnošt Petráček je držitelem několika evropských a světových rekordů, mezi jeho největší úspěchy patří zlatá paralympijská medaile z Ria, také prvenství na Mistrovství Evropy na Madeiře v roce 2016 a další. Arnyho sportovní kariéra byla již několikrát oceněna vítězstvím v anketách o jihočeského respektive českého handicapovaného sportovce roku.  Arnošt žije a trénuje v Českých Budějovicích.

Účast Arnošta Petráčka na ME 2018 v Dublinu byla podpořena z grantového programu Jihočeského kraje – Dotace na reprezentaci Jihočeského kraje v oblasti vědy, mládeže a sportu.