1000x1000-1407414328-20140805-180741

Česká radost! Arnošt Petráček si vyplaval stříbro

Středa 6.8.2014

Česká plavecká reprezentace neodjede z mistrovství Evropy v Eindhovenu bez medaile. Arnošt Petráček předvedl ve druhém soutěžním dni ve večerním finále závodu na 50m volným způsobem kategorie S4 famózní výkon a v čase 0:41,47 si doplaval pro stříbrnou medaili. Zlato získal díky rychlejšímu dohmatu španělský plavec Richard Oribe, bronz má Ukrajinec Andrii Derevinskyj.

Petráček zahájil letošní mistrovství Evropy v pondělí svou doplňkovou disciplínou 100m volným způsobem a dosáhl na ní slušného šestého místa, navíc si na této trati vylepšil osobní maximum.

V úterních rozplavbách závodu na 50m volným způsobem obsadil druhé místo v čase 0:41,25, a rázem se tak dostal mezi aspiranty na cenný kov. Český plavec předvedl parádní start a ještě dvacet metrů před cílem těsně vedl před Španělem Richardem Oribem, ten ale ve finiši zabral a měl rychlejší dohmat. I tak byl ale Arnošt Petráček po závodě velice spokojený.

„Padesátku volným způsobem jsem měl ještě před rokem také jen jako doplňkovou disciplínu. Na letošním mistrovství Evropy už se z ní ale stala hlavní. Ráno jsem vybojoval druhé místo do odpoledního finále a měl jsem velkou radost, že se můžu o medaili poprat s největšími soupeři, jako jsou Francouz David Smetanine a Španěl Richard Oribe,“ popisuje český plavec.

„Před večerním startem jsem se cítil moc dobře a na finále jsem se ohromně těšil. Věděl jsem, že dokážu zopakovat dopolední výsledek,“ usmívá se Petráček.

„Stříbrná medaile byla ale i tak pro mě i mého trenéra Jiřího Filipa krásným překvapením. Teď už se těším na svoje další starty na padesátce motýlek a padesátce znak,“ vyhlíží stříbrný medailista další sportovní klání.

Celý článek zde:

Autor:Tereza Jelínková

© 2022 Arnošt Petráček Vyrobil FT Sun