1000x1000-1468924781-dsc-9408

Můj předparalympijský blog

Úterý 19.7.2016

Vážení přátelé, fanoušci, partneři a podporovatelé, nejdůležitější období mého roku je tady a já bych se s vámi chtěl trochu podělit o aktuální informace, o můj program a případně vám svěřit i mé cíle! V dnešní době jsou velmi moderní různé druhy blogů. Já zatím žádný svůj blog nevedu, ale dovolím si vám poslat takový první a poslední blogový příspěvek z mé paralympijské přípravy.

Píšu vám ze soustředění ze slunné Itálie, na které jsme se s mým trenérem mohli vypravit jen díky podpoře mých parnerů a sponzorů a za to bych chtěl hned ze začátku moc poděkovat. Po příjezdu z Itálie se jen na skok „ohřejeme“ v českobudějovickém venkovním bazénu a první týden v srpnu vyrážíme na další čtrnáctidenní soustředění, tentokrát na Kanárské ostrovy. Jsem moc rád, že se nám podařilo zajistit i toto soustředění a to i z důvodu přestavby českobudějovického bazénu, díky které jsme přišli o tréninkové zázemí. Mé přípravné tažení završím na oficiálním reprezentačním soustředění v Nymburce, ze kterého se už se 1. září vydáme na paralympijské hry do Ria de Janeira.

Troufám si říct, že forma je dobrá a stále graduje smiley Nasvědčují tomu i výsledky z tohoto roku, kdy jsem si přivezl z Mistrovství ČR tři zlaté medaile, 2. místo z Mistrovství Evropy a 1. místo z Otevřeného mistrovství Německa. Tam jsem dokonce dosáhl i na evropský rekord na 50m znak.

Olympijské hry to je samozřejmě kapitola sama pro sebe. Je to vrchol čtyřletého úsilí, vrchol sezony, sen každého sportovce. I proto se snažím co nejlépe připravit, naplavat co nejvíce tréninkových kilometrů a koncentrovat na ty „mé“ závody. Jedním z takových závodů bude závod na 50m znak, který se poplave 16. září a ve kterém bych chtěl zabojovat o příčky nejvyšší. Do závodů, ve kterých si dávám největší cíle, bych pak zařadil ještě závod na 50m volný způsob, kde bych se chtěl probojovat do večerního finále.
Na hrách mě pak budou čekat ještě závody na 100 m volným způsobem a 50m motýlek.

Pokud mi budete chtít fandit online, určitě budeme mít možnost. Na webu www.youtube.com/c/paralympics by měly probíhat online přenosy.
Další informace najdete na i na webech www.facebook.com/IPCSwimming a www.paralympic.cz. Aktuální dění se samozřejmě dozvíte i na mých webových stránkách a sociálních sítích.

Budu moc rád za každý palec, který mi budete držet. A já vám slibuji, že budu dělat vše co bude v mých silách, aby to „cinklo“ a mohl jsem vám přivézt ukázat olympijskou medaili.

Ještě jednou děkuju.
Mějte se krásně.


Váš

© 2022 Arnošt Petráček Vyrobil FT Sun