1000x1000-1482140271-orez

Shrnutí zlatého roku 2016

Pondělí 19.12.2016

Vážení partneři, přátelé a kamarádi, rok 2016 se blíží ke konci a je na čase si ho pořádně shrnout. Tento rok byl pro mě velmi výjimečný hlavně kvůli tomu, že se konaly paralympijské hry v Riu de Janeiru. Na tento velký sportovní svátek jsem se intenzivně připravoval celý rok. Proběhlo několik závodů a soustředění. Zúčastnil jsem se mistrovství Evropy na Madeiře, kde se mi podařilo získat druhé místo v disciplíně 50m znak, dále jsem se zúčastnil mistrovství Německa v Berlíně, kde jsem získal evropský rekord v disciplíně 50m znak a zlatou medaili v disciplíně 50m motýlek.

V letních měsících jsem téměř nebyl doma. Absolvoval jsem soustředění v Nymburce, v Itálii a závěrečné soustředění proběhlo na Kanárských ostrovech. 1. září jsem odlétal směr Rio de Janeiro na svou třetí paralympiádu. Rio jsem si více než užil a zisk zlaté medaile v disciplíně 50m znak tomu dodal skvělou atmosféru. Měl jsem v Riu velkou podporu od mých rodičů, kteří si plavecké dny užívali až do konce. V posledních dnech jsem si „z venku“ Rio užil i já. Navštívil jsem třeba památku Ježíše Krista.
Po návratu z paralympiády, začal maraton různých akcí.
V první řadě bych moc rád poděkoval za nádherné přivítání všem z obce Jankov, kteří až do večerních hodin čekali na můj návrat. Další úžasné přivítání mi nachystali přátelé z firmy DfK Group. V této chvíli jsem si uvědomil, že je nádherné mít kolem sebe partu lidí, kteří mi jakkoliv pomáhají a bez kterých bych tu zlatou placku nevyhrál.
Po všech oslavách jsem se zúčastnil několika oficiálních přijetí z řad představitelů vlády – s paní ministryní MŠMT Kateřinou Valachovou, s panem premiérem Bohuslavem Sobotkou a v neposlední řadě s panem prezidentem Milošem Zemanem.  U nás na jihu mě společně s jihočeskými kolegy Bělou Třebínovou a Davidem Drahonínským přijal pan primátor města Českých Budějovic David Svoboda a pan hejtman jihočeského kraje Jiří Zimola.
Absolvoval jsem několik přednášek a besed. Největší zážitek jsem však měl u příležitosti ražení zlaté mince s mým portrétem, kterou pro mě a olympijského kolegu Lukáše Krpálka razila Česká mincovna. Na tuto událost budu hodně dlouho vzpomínat.
V příštím roce mě čeká mistrovství světa v Mexico City a již brzy zveřejním termínovou listinu mých soutěží v roce 2017.
Dovolte mi Vám všem popřát nádherné Vánoce, hodně zdraví, pohody, lásky a mnoho osobních a pracovních úspěchů v nadcházejícím roce.


Děkuju vám za podporu. Váš Arny

© 2022 Arnošt Petráček Vyrobil FT Sun